Системи вентиляції та кондиціонування в салонах краси

Розмістив admin 11/11/2019 0 Коментарії

Громадські заклади, в яких надають б’юті-послуги – складні ділянки з точки зору проектування вентиляції та кондиціонування. Тут завжди багато людей, роботи нерідко супроводжуються контактом з досить небезпечними речовинами, здатними завдати шкоди здоров’ю.

Вентиляція та кондиціонування перукарні – об’єкт пристальної уваги контролюючих інстанцій і нерідко – причина, яка визначає кількість клієнтів в ній. Від того, наскільки відвідувачам комфортно в салоні краси, наскільки чисте там повітря, багато в чому залежить їх задоволеність відвідуванням, лояльність до закладу і відгуки про обслуговування там.

Вентиляційна система та система кондиціонування відповідають за мікроклімат в перукарні, від їх якості безпосередньо залежать самопочуття співробітників, комфорт і затишок.

Салони краси по існуючим нормам відносяться до специфічних приміщень. Для них діють особливі вимоги за параметрами повітрообміну, в них постійно використовують їдкі речовини – фарби для волосся, спреї з лаками, засоби для хімічної завивки, нанесення акрилового / гелевого покриття на нігті і його видалення і так далі. Також перукарні нерідко об’єднані в єдиний салон з соляріями, спа-відділеннями, в яких застосовують свої, не менш їдкі препарати.

Все це обумовлює необхідність грамотного розрахунку і проектування системи вентиляції. При проектуванні системи важливо врахувати такі особливості експлуатації:

 • наявність парових нагрівальних агрегатів – фенів, щипців, сушарок;
 • ризик утворення і поширення цвілі, інфекцій (через вологу, конденсату);
 • кількість осіб, які протягом періоду відвідують заклад;
 • розміщення самої перукарні – окрема будівля, підвальний або інший поверх в висотному комплексі;
 • присутність в приміщенні приладів і обладнання для догляду за обличчям, волоссям, проведення апаратних процедур, обробки нігтів, косметології і так далі.

У проектних розрахунках необхідно врахувати параметри природного провітрювання, потужність і розміри кондиціонерних і опалювальних установок, наявність в салоні краси душових, басейнів. Висновок-приплив повітря повинен бути організований за типом розташування приміщень:

 • для висотних будівель знадобиться витяжна система з герметичними трубами;
 • якщо кімната вміщує до п’яти осіб і загальна її площа менше 15кв.м, там необов’язково організовувати окремий приплив мас;
 • для перукарень, розміщених в житловому будинку, можна створювати проект вентиляції без відсмоктувачів;
 • якщо в салоні є солярій, зона нарощування нігтів, необхідна вентиляція безпосередньо від самого обладнання, не пов’язана із загальною;
 • при наявності різких запахів потрібно викидати відпрацьований повітря вище покрівлі будівлі і так далі.

Необхідно при розрахунку врахувати кількість тепла, яке «віддають» прилади, сумісність елементів вентиляційного устаткування між собою. Це складна, громіздка робота, з якою можуть впоратися тільки професіонали.

Основні вимоги до системи вентиляції:

 • необхідність створення системи, яка б поглинала шум, негативні середовища в сусіднє оточення;
 • обов’язкову присутність механічно-спонукує комплексів із середнім значенням кратності близько трьох;
 • підтримання оптимальної температури в холодний / гарячий період – допустимі кондиціонери, обігрівачі;
 • установка вентиляції вище, ніж рівень покрівлі будівлі;
 • періодичне обслуговування і підтримка працездатності системи.

Щодо системи кондиціонування, то салони краси можуть обладнуватись як класичними спліт-системами, так підлого-стельовими, касетними та канальними видами кондиціонерів.

При виборі кондиціонерів в салон-краси в першу чергу потрібно звернути увагу на квадратуру приміщення. Звичайно, якщо це невелике приміщення (до 20 кв.м), то в цьому випадку підійдуть моделі 07-09, саме вони розраховані для таких квадратур. Для приміщень 30-35 кв.м підійдуть моделі 12. Для 50 кв.м – 18. Для 60-70 кв.м – 24. Якщо приміщення має 100 кв.м та вище, рекомендується розглянути касетні та канальні моделі кондиціонерів. Саме вони найбільш ефективно охолоджують/нагрівають приміщеннях таких квадратур.

Наступний фактор при виборі кондиціонеру для салону краси є енергоспоживання. Звичайні кондиціонери типу On/Off споживають велику кількість електроенергії за рахунок того, що якщо компресори працюють на повну потужність весь час. Кондиціонери інверторного типу  споживають на 40% електроенергії менше ніж On/Off , за рахунок компресора, який працює як клімат контроль, тобто, ви задаєте температуру в кімнаті, кондиціонер її набирає і компресор вимикається, а при відхиленні температури в кімнаті від заданої, він вмикається.

Далі потрібно звернути увагу на комплектацію кондиціонеру фільтрами. Для салонів краси потрібно кондиціонер з великим ступенем фільтрації. Рекомендується щоб кондиціонер був скомплектованим таким фільтрами:

 • Argenium Ion – фільтр з іонами срібла. Іони срібла нейтралізують мікроорганізми, вбивають й значно зменшують активність бактерій, вірусів, грибків.
 • Catechin Absorb – блокує активність вірусів та бактерій, в тому числі стафілокок, стрептокок, сальмонелла.
 • Ion Filter – іонізатор, генерує статичний заряд навколо забруднюючих речовин в повітрі. Після захоплення статичним зарядом, ці частинки (пиль, алергени, волосся і тд.) просто липнуть до найближчої поверхні, тому за рахунок втягування фільтром кондиціонеру, вони залишаються на ньому.

Як і монтаж, діагностику та обслуговування вентиляційних споруд потрібно довіряти професійним працівникам. У них є спеціалізоване обладнання та, що не менш важливо, навички його використання. У перукарнях рекомендують проводити обслуговування вентиляції не рідше ніж раз на два роки, а системи кондиціонування два рази на рік - і тоді вони будуть служити довго і ефективно, сприяючи залученню в салон великої кількості задоволених клієнтів.

Компанія «Ліка-Комфорт» спеціалізується на розробці і впровадженні енергозберігаючих рішень в області вентиляції і кондиціонування. Ми надамо грамотні консультації та допоможемо спроектувати ефективну систему вентиляції та кондиціонування для Вашого салону краси.

 

Ліка-Комфорт, живіть з комфортом!

Залишити коментарій