Опалення та кондиціонування тепловим насосом

Розмістив admin 06/08/2019 0 Коментарії

Теплові насоси

«Повітря-вода»

 

Європейські дослідження довели, що найвигіднішим на сьогодні способом опалення в будинках площею 80-250 квадратних метрів, а також в ресторанах і офісах, які не підключені до міської теплоцентралі, є теплові насоси. Їх монтаж не вимагає дозволів і великих капіталовкладень. Займаючи мінімум місця, при роботі в групі теплові насоси здатні забезпечити теплом навіть двоповерховий приватний будинок!

 

Споживаючи 1 кВт електроенергії, таке обладнання виробляє не 1кВт тепла, як електричний котел, а в залежності від моделі, виробника і різниці температур всередині і зовні будинку, до 4,5 кВт!

Так, повітряно-водяні теплові насоси здатні забезпечувати 4-кратне зниження опалювальних витрат! При цьому обладнання, дозволяє не тільки опалювати, але і охолоджувати будинок з одночасним нагріванням води, відрізняється компактністю і надійністю.

 

 

ЩО ТАКЕ ПОВІТРЯНО-ВОДЯНИЙ ТЕПЛОВИЙ НАСОС?

 

Тепловий насос «повітря-вода» - це агрегат, який використовує теплову енергію вуличного повітря для нагріву води в опалювальній системі і системі гарячого водопостачання. Конструктивно він складається з двох модулів: зовнішнього блоку, аналогічного зовнішнього блоку кондиціонера, і внутрішнього блоку - гідромодуля. У гідромодуль встановлений модуль управління з датчиком потоку і блоком автоматики, а також водяний насос, теплообмінник, розширювальний бак і електронагрівач для підігріву води в разі несправності зовнішнього блоку.

Для забезпечення системи ГВП до агрегату підключається бойлер непрямого нагріву, який купується окремо.

 

ЯК ТЕПЛОВИЙ НАСОС ОТРИМУЄ ТЕПЛО НАВІТЬ З МОРОЗНОГО ПОВІТРЯ?

 

Між гідромодулем і зовнішнім блоком теплового насоса циркулює холодоагент - фреон, який на різних ділянках магістралі має певний тиск і температуру. Властивості фреону такі, що він випаровується при низькому тиску і конденсується при тиску високому. Під час випаровування фреон миттєво поглинає тепло, під час конденсації - віддає його.

Керуючи тиском фреону, можна домогтися того, щоб теплообмінник, через який проходить фреон, завжди був холодніше зовнішнього повітря. Як наслідок, навіть в суворому кліматі при солідних мінусових температурах тепловий насос здатний забирати тепло з повітря і передавати холодоагенту.

Закипати фреон може як при -20 ° С, так і при 0 ° С або плюсовій температурі! Температура, при якій фреон закипає, зменшується з підвищенням тиску. Наприклад, теплові насоси допоможуть опалити будинок при негативних температурах (до -20 ° С)! Якщо ж на вулиці буде холодніше, зовнішній блок зупинить свою роботу, але без опалення будинок не залишиться - нагрівання води в системі опалення буде здійснюватися від електрообігрівача в гідромодулі!

                                                   

ПРИНЦИП РОБОТИ

 

У режимі опалення в ТН «повітря-вода» відбуваються такі процеси:

 • Фреон під тиском близько 2 бар проходить через теплообмінник зовнішнього блоку. Там він вбирає тепло і перетворюється в газ.
 • У компресорі тиск газу підвищується до 23-25 ​​бар, в результаті чого фреон нагрівається до 70-90 ° С і переміщається в гідромодуль.
 • В теплообміннику гідромодуля відбувається конденсація фреону з передачею тепла водяного контуру. Після цього охолоджений рідкий фреон продовжує рух до зовнішнього блоку.
 • У розширювальному клапані (регуляторі потоку) тиск холодоагенту різко знижується. Далі фреон рухається назад в теплообмінник зовнішнього блоку для початку нового циклу роботи.

Наявність чотириходового клапана перед компресором обумовлює реверсивність теплових насосів. Іншими словами, теплові насоси можуть змінювати напрямок руху фреону для перемикання з опалювального режиму на охолодження, і навпаки. При роботі на обігрів холодоагент конденсується в теплообміннику гідромодуля. При роботі на охолодження конденсація відбувається в теплообміннику зовнішнього блоку.

 

    

 

ПЕРЕВАГИ ТЕПЛОВИХ НАСОСІВ

 

Завдяки використанню енергозберігаючого інвертора, що працює на самому ефективному і безпечному фреоні R410 або R32 , теплові насоси можуть похвалитися високим коефіцієнтом перетворення електроенергії в енергію теплову - COP = 3.4 / 4.5 (опалення / теплі підлоги)!

Для монтажу теплового насоса повітря-вода не буде потрібно витрачати гроші на буріння свердловин і отримання дозволів на їх експлуатацію. Не вимагають ці агрегати і обладнання вентиляційних коробів і димоходу. Підключення до опалювальної системи у теплових насосів відбувається просто і швидко, отже, і ціна на їх установку в рази нижче, ніж у геотермального обладнання, сонячних батареєю і колекторів. Більш того, при їх експлуатації забезпечується максимальна безпека - немає виділень чадного газу, диму і кіптяви, а в приміщенні зберігається порядок і чистота.

Не буде потрібно для установки теплового насосу  і багато місця. На відміну від геотермальних теплових насосів, для їх установки не використовується жоден квадратний метр присадибної ділянки! Зовнішній блок кріпиться на стіні будинку, а гідромодуль, габаритами нагадує електричний котел, займає невеликий простір на стіні всередині приміщення. Ця перевага особливо цінується при забезпеченні опалення в офісах і ресторанах, де важливий кожен метр площі.

 

Приклад приватного будинку в м.Мукачево з використанням теплового насосу "повітря-вода"

 

  

 

ТЕПЛОВІ НАСОСИ повітря вода - 5 ФУНКЦІЙ В ОДНОМУ АГРЕГАТІ

 

 • Опалення (вода на виході +25 ... + 55 ° С)
 • Охолодження (вода на виході +7 ... + 25 ° С)
 • Нагрівання води (до +40 ... + 80 ° С)
 • Опалення + підігрів води
 • Охолодження + підігрів води

Опалення можливо при зовнішній температурі -20 ... + 35 ° С, охолодження - при +10 ... + 48 ° С, підігрів води - при -20 ... + 45 ° С.

Для реалізації функції підігріву води на додаток до теплового насосу потрібно придбати накопичувальний бойлер непрямого нагріву, в якому буде акумулюватися гаряча вода.

 

ТЕПЛОВІ НАСОСИ «ПОВІТРЯ-ВОДА»: ВИГІДНІ ДЛЯ РІЗНИХ ОБ'ЄКТІВ

 

ТН повітря-вода здатні працювати з водяними теплими підлогами, радіаторами опалення, настінними, стельовими і канальними фанкойлами, а також в парі з сонячними батареями та іншими термосистеми об'єкта.

Вони оптимальні:

 • Для приватних будинків з площею від 80 м²: економія на електроопалення в 4 рази!
 • Для ресторанів: більш, ніж дворазове зниження витрат на опалення в холодні періоди року плюс можливість утилізації тепла, що виділяється на кухні.
 • Для офісів: вигідний обігрів і кондиціонування фанкойлами - економія витрат електроенергії для опалення та кондиціювання в 2,5 рази!

Крім того, теплові насоси можуть об'єднуватися в групи і забезпечувати гарячою водою, теплом або холодом об'єкти різної поверховості. При належному обслуговуванні вони розраховані на десятиліття роботи. На комерційних об'єктах і в великих будинках теплові насоси окупаються менш ніж за 5 років!

 

Залишити коментарій