Термін служби кондиціонера

Розмістив admin 04/02/2020 0 Коментарії

Термін служби кондиціонера і скільки насправді він "живе"?

Пристрої для підтримки комфортної температури повітря в приміщеннях були винайдені в першій половині ХХ століття. З тих пір механізми їх функціонування, конструкція і зовнішній вигляд постійно вдосконалювалися. Зараз кондиціонери широко використовуються як побутовими, так і комерційними споживачами. Установка таких систем дозволяють створювати оптимальні умови в будь-яких закритих просторах, мінімізуючи вплив навколишнього середовища (спеки, холоду, вологості). За рівнем складності інженерних рішень, кліматична техніка перевершує навіть таке непросте обладнання, як холодильники і обігрівачі, тому найважливішою умовою на етапах її виробництва, монтажу та експлуатації є дотримання низки правил. Тільки в цьому випадку можна розраховувати на тривалу безперебійну роботу приладів. Про те, які саме фактори визначають середній термін служби кондиціонера, буде розказано далі.

Скільки прослужить Кондиціонер

Купуючи дорогі спліт-системи, багато хто задається питанням, через скільки часу може знадобитися заміна. Офіційну відповідь з цього приводу можна знайти в інструкціях або гарантійних талонах до конкретних моделей, а також в державних нормативних актах. З 2017 року якість кондиціонерів та повітряних теплових насосів визначається міжнародними стандартами ISO 15042: 2017 та ISO 5151. Перевірку та сертифікацію товарів даної групи в багатьох країнах здійснюють за затвердженими в них критеріями. Наявність позначки відповідності на упаковці або у супровідних документах є посвідченням того, що виріб відповідає всім перерахованим вимогам. Що стосується реальних прикладів, то, як свідчить практика, інверторні пристрої з регульованою частотою обертання двигуна виходять з ладу рідше, ніж звичайні, компресор яких кожен раз включається на повну потужність.

Від чого залежить термін служби кліматичного обладнання

Точно розрахувати, скільки прослужить кондиціонер насправді, не завжди є можливим, оскільки навіть техніка з однаковими параметрами на різних об'єктах піддається різним навантаженням. Тривалість життя таких приладів залежить від таких обставин:

 • початкової відповідності технічним нормам;
 • безпеки транспортування і зберігання;
 • правильності монтажу кондиціонера;
 • періодичності використання (кількості відпрацьованих годин);
 • сервісного обслуговування (очищення фільтрів, поточний ремонт і т. д.);
 • стабільності електроживлення.

Останній пункт особливо актуальне для тих приміщень, де часто спостерігаються скачки напруги в електричних мережах, раптові включення і виключення світла. Вони вкрай негативно впливають на функціонування кліматичних спліт-систем і можуть привести до поломок. Щоб частково вирішити проблему, необхідно встановити стабілізатор на розетку або спеціальне реле в щиток.

Основні причини «ранніх» поломок кондиціонерів

Несправності кондиціонерів можуть проявлятися в різних формах – повне припинення роботи, зниження ефективності (повітря погано охолоджується, залишаються запахи, не фільтрується пил), виникненні нехарактерних шумів, складнощі з керуванням. Провокують їх певні несприятливі фактори і помилки, а саме:

 • Неправильне встановлення кондиціонера;
 • занадто велика магістраль;
 • надмірно вузькі труби;
 • неякісне розвальцювання трубок;
 • відсутність або ненадійність ізоляції елементів;
 • не виконане вакуумування (проводиться для видалення повітря і вологи із закритого контуру);
 • недостатньо міцні кріплення.

Експлуатація кондиціонера з порушенням інструкцій:

 • запуск при негативних температурах (нижче зазначених в характеристиках пристрою);
 • різкі перепади напруги 220В;
 • перешкода доступу повітря до решітки.

Нерегулярне обслуговування кондиціонера:

 • забруднені фільтри;
 • обмерзання вологи на вентилі зовнішнього блоку;
 • потрапляння води або сміття в контур;
 • несвоєчасна заміна датчиків. 

Як продовжити термін служби?

Виходячи з перерахованих вище недоліків, які призводять до погіршення роботи або відмови функціонування обладнання, збільшити термін його служби можна лише усунувши причини поломок. Для цього потрібно: Купити високоякісну сертифіковану модель від відомого бренду. Перевірити, чи заповнений гарантійний талон, чи є поблизу Сервісні центри. Замовити професійну установку і монтаж на підставі письмового договору. Дотримуватися вимог і обмежень, зазначених у керівництві користувача. Регулярно проводити сервісне обслуговування, очищати фільтри. При найменших ознаках поломок звертатися до фахівців. Також не варто забувати про те, що найбільш ефективно кондиціонер функціонує при закритих вікнах і дверях. Якщо в приміщення вільно надходять потоки гарячого повітря з вулиці, спліт-система навіть при максимальній потужності може не встигати знизити температуру до комфортного значення – це потрібно враховувати, перш ніж виникне підозра про вихід приладу з ладу. Якщо у Вас залишилися якісь питання щодо вибору, встановлення, експлуатації, обслуговування та ремонту кондиціонерів, експерти компанії Ліка комфорт готові надати всю необхідну інформацію з цього приводу.

ДОПОМОЖЕМО ПІДІБРАТИ НЕОБХІДНИЙ ТОВАР

Ми створили онлайн калькулятор, щоб ви могли легко і швидко підібрати правильне обладнання.

Залишити коментарій