Сонячний колектор.TermoSolar

Розмістив admin 24/03/2017 0 Коментарії Сонячні колектори,

 

 

Сонячний колектор - установка для прямого перетворення енергії Сонця в теплову енергію. Принципи сонячного опалення відомі протягом тисячоліть - люди нагрівали воду за допомогою Сонця до того, як викопне паливо зайняло лідируюче місце в світовій енергетиці. Сонячний колектор - найбільш відоме пристосування, що безпосередньо використовує енергію Сонця, вони були розроблені близько двохсот років тому. Найвідоміший з них - плоский колектор - був виготовлений в 1767 році швейцарським ученим на ім'я Горацій де Соссюр. Пізніше їм скористався для приготування їжі сер Джон Гершель під час своєї експедиції в Південну Африку в 30-х роках ХIX століття.
Плоский сонячний колектор
Плоский колектор - найпоширеніший вид сонячних колекторів, які використовуються в побутових водонагрівальних і опалювальних системах. Цей колектор є теплоізольованою засклену панель, в яку поміщена пластина поглинача. Пластина поглинача виготовлена ​​з металу, що добре проводить тепло (наприклад міді або алюмінію). Найчастіше використовують мідь, тому що вона краще проводить тепло і менше схильна до корозії, ніж алюміній.Пластіна поглинача оброблена спеціальним високоселективним покриттям, яке краще утримує поглинене сонячне світло. Це покриття складається з дуже міцного тонкого шару аморфного напівпровідника, нанесеного на металеву основу, і відрізняється високим поглинанням у видимій області спектра і низьким коефіцієнтом випромінювання в довгохвильовій інфрачервоній області. Завдяки склінню (в плоских колекторах зазвичай використовується матове, пропускає тільки світло, скло з низьким вмістом заліза) знижуються втрати тепла. Дно і бічні стінки колектора покривають теплоізоляційним матеріалом, що ще більше скорочує теплові втрати.
Принцип дії плоского колектора

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сонячне світло проходить через скління і потрапляє на поглинаючу пластину, яка нагрівається, перетворюючи сонячну радіацію в теплову енергію. Це тепло передається теплоносію - воді або антифризу, циркулюючому через сонячний колектор. Теплоносій нагрівається і віддає потім теплову енергію через теплообмінник воді в місткості водонагрівачі. У ньому гаряча вода знаходиться до моменту її використання. Також в місткості водонагрівачі можна встановити електричну вставку, щоб у разі зниження температури нижче встановленої (наприклад, через тривалу похмурої погоди) вона догріває воду до заданої температури.
Вакуумний шланг.
Втрати енергії сонячних колекторів.
У вакуумному водонагрівачі-колекторі об'єм, в якому знаходиться темна поверхня, що поглинає сонячне випромінювання, відокремлена від навколишнього середовища вакуумованим простором, що дозволяє практично повністю усунути втрати теплоти в навколишнє середовище за рахунок теплопровідності і конвекції. Втрати на випромінювання в значній мірі знижуються за рахунок застосування селективного покриття. Так як повний коефіцієнт втрат у вакуумному колекторі малий, теплоносій у ньому можна нагріти до температур 120 - 160 ° С .Сонячний вакуумний колектор забезпечує збір сонячного випромінювання в будь-яку погоду, практично незалежно від зовнішньої температури. Коефіцієнт поглинання енергії таких колекторів, при ступені вакууму 10-5, 10-6, становить 98%. Ізоляція у вигляді вакууму дозволяє уникнути втрат тепла.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Переваги та галузі використання вакуумних сонячних колекторів
Завдяки високій теплоізоляції вакуумні сонячні колектори працюють дуже ефективно при низьких температурах навколишнього середовища. Перевага вакуумних колекторів починає проявлятися при температурі повітря нижче -15 градусів Цельсія. При негативних температурах повітря вакуумним колекторам альтернативи немає. На фоторгафии зробленої за допомогою тепловізора ви можете побачити різницю в тепловтратах вакуумного (ліворуч) і плоского (праворуч) колекторів.
Сонячні теплові установки на основі вакуумних колекторів можуть застосовуватися як для цілей гарячого водопостачання, так і для опалення будинку. При цьому в літній час можна повністю отримувати гарячу воду від сонячного нагрівача. В інші пори року за рахунок енергії сонця можна отримувати до 60% гарячої води.

Асортимент сонячних колекторів TERMOSOLAR
ТОВ THERMO / SOLAR Žiar s.r.o., одне з провідних європейських підприємств по виробництву термічних сонячних колекторів, було засновано 1.01.1992. Воно базується на більш ніж 20-річному досвіді в області розробки і виробництва сонячних колекторів своїх основоположників. Це алюмінієвий комбінат ZSNP a.s. Žiar nad Hronom і thermo | solar Energietechnik Regensburg - в той час найбільший виробник сонячних колекторів в Німеччині.
Сучасна потужність виробництва - 100 000 м2 колекторів на рік. Її можна подвоїти в найкоротші терміни. THERMO / SOLAR Žiar s.r.o. є одним з небагатьох виробників, де на одному підприємстві сконцентрована штампування корпусів, виробництво селективного покриття і фінальний монтаж сонячних колекторів. Випускаються також різні типи несучих конструкцій колекторів, і замовник відразу на одному місці отримує все необхідне комплектуюче обладнання для збирання солярної установкі.В західній Європі сонячні колектори різних виробників зазвичай порівнюють за допомогою так званої «мощностной ціни», тобто вартості одиниці виробленого тепла, визначеної як співвідношення капітальних витрат до реального тепловому виграшу в певних експлуатаційних умовах. Колектори THERMO / SOLAR в таких порівняннях завжди займають перші місця. Зберегти і навіть поліпшити цю позицію - це основне завдання компанії на найближчі роки.
Переваги колекторів THERMO / SOLAR
- дуже гарне співвідношення ціна / якість (див. результати Stiftungwarentest);
- єдиний в світі промисловий виробник плоских вакуумних колекторів:
- 30-річний досвід виробництва сонячних колекторів
- гарантія на колектори 12 років, на практиці підтверджено термін служби 25 - 30 років;
- велика виробнича потужність;
- найкоротші терміни поставки;
- можливість поставки нестандартного обладнання;
- поставка комплексних солярних установок;
TS400
плоский вакуумний колектор, унікальний в своєму роді промисловим способом випускається колектор. Він призначений для установок, в яких потрібна робоча температура понад 80 градусів Цельсія або використовується у випадках, коли потрібна висока теплова потужність в період низької інтенсивності сонячного випромінювання (в зимовий період). Вакуум гарантує стабільні параметри протягом усього терміну служби колектора.
Призначений для монтажу у вертикальному положенні в геліосистемах з примусовою циркуляцією. Складається з компактного штампованого корпусу, до якого за допомогою рами з нержавіючих алюмінієвих профілів кріпиться спеціальне солярне безпечне скло. Секції абсорбера виготовлені з гнутого алюмінієвого-магнієвого профілю з високоселективним покриттям, які кріпляться до трубчастого змійовика з мідних трубок методом пресування. Висновки колектора з'єднуються з гідравлічним і вакуумним контурами механічними затискачами з AElig; 40мм. Колектори з'єднуються паралельно один з одним, в один ряд макс. 8шт. Залишковий газ в колекторах можна замінити криптоном.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TS 300, TS 310

газова плита з трубчастим змійовиком з мідних труб призначений для монтажу у вертикальному положенні в геліосистемах з примусовою циркуляцією. Складається з компактного штампованого корпусу, до якого за допомогою рами з нержавіючих алюмінієвих профілів кріпиться спеціальне солярне безпечне скло. Секції абсорбера виготовлені з гнутого алюмінієвого-магнієвого профілю з високоселективним покриттям, які кріпляться до трубчастого змійовика з мідних трубок методом пресування. Висновки мідних трубок AElig; 18 мм з'єднуються з гідравлічним контуром за допомогою механічних затискачів. Колектори можуть з'єднуватися один з одним паралельно, в кількості не більше 8 шт.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TS-330

Залишити коментарій