«Холодна плазма» або іонізатор?

Розмістив admin 24/09/2019 0 Коментарії

«Холодна плазма» або іонізатор?

Дуже часто у покупців побутових спліт-систем кондиціонування повітря виникає питання: як зрозуміти, працює іонізатор або холодна плазма в їх кондиціонері, і де ці пристрої можна знайти? Де в кондиціонері розташовані фільтри знає кожен. Відкриваєте лицьову панель внутрішнього блоку - і фільтри перед вами.

А ось де знаходиться «міфічна» холодна плазма або іонізатор залишається великим питанням, а вже те як вони працюють і в чому між ними різниця - це взагалі загадка століття. Насправді все просто: іонізатор і генератор плазми є блочок, до якого підводиться харчування і який кріпиться безпосередньо на теплообмінник. Зокрема у більшості кондиціонерів генератор плазми знаходиться в правому верхньому куті теплообмінника за лицьовою панеллю під фільтром, але якщо їх зняти, то генератор можна легко виявити.

Залишається питання: як працюють іонізатор і холодна плазма? Дозволим собі трохи теорії.

Іонізатор

Пил в повітрі навколо іонізатора заряджається, утворюючи в цілому несприятливі для здоров'я важкі іони. Ці заряджені частинки рухаються у напрямку силових ліній - від іонізатора до найближчої поверхні (стіни, підлога, стеля, батареї), в залежності від місця розташування приладу. Через деякий час вся ця пил осідає на поверхні і можна спокійно дихати повітрям, насиченим легкими іонами.

Холодна плазма

Є одним з найбільш ефективних видів іонізаторів. Активні іони водню і кисню виробляються для з'єднання в повітрі з бактеріями, вірусами, пилом та іншими шкідливими речовинами. Пов'язані разом, вони осідають на поверхні і з конденсатом видаляються з кондиціонера.

Порівняльна таблиця холодної плазми і іонізатора

Плазма

Іонизатор

Виробляє як негативні іони, так і позитивні іони, при цьому перешкоджає утворенню магнітного поля.

Виробляє негативні іони, повітря стає свіжим, але при цьому сприяє утворенню магнітного поля.

Ультрафіолетове випромінювання очищає повітря, що проходить через теплообмінник кондиціонера, нейтралізуючи бактерії і неприємний запах.

Не має ультрафіолетового випромінювання.

Не вимагає установки додаткових фільтрів так, як шкідливі бактерії виводяться з конденсатом.

Не вирішує проблему очищення повітря, тому застосування додаткових фільтрів можливо.

Шкідливі бактерії виводяться з конденсатом, тому не викликає осідання пилу по всьому приміщенню.

Вплив негативних іонів на пил в приміщенні змушує осідати її на всі предмети, що знаходяться в приміщенні.

Холодна плазма і іонізатор виконують, по суті, родинні функції, однак плазму можна назвати наступним етапом еволюції іонізатора. Вона не тільки насичує повітря приміщення активними іонами, але ще і з високим ступенем очищення видаляє з нього всі шкідливі речовини.

Залишити коментарій