Вентиляція в будинку - прості рішення

Розмістив admin 20/09/2017 0 Коментарії

Одна людина в добу виділяє більше одного кілограма вуглекислого газу і випаровує близько півтора кілограма води. У старих квартирах ця проблема з вентиляцією вирішувалася досить просто - за рахунок інфільтрації. Свіже повітря поступало через нещільність дерев'яних вікон і дверей. Підігрів повітря здійснювався за допомогою радіаторів, які встановлювалися під вікнами. Помінявши зараз старі вікна на пластикові герметичні, багато хто зіткнувся з проблемою вентиляції. Постійне запітніння вікон говорить про те, що в квартирах також виникла проблема підвищеної вологості. У котеджі без якісної системи вентиляції ми матимемо те ж саме. Часто можна почути думку: "Нам не потрібна система вентиляції - ми будемо відкривати вікна!" Періодичне провітрювання буде ефективним, але не дуже зручно з погляду використання такого методу. Необхідно буде відкривати два вікна - бажано, одне на нижньому поверсі, наприклад, з північного боку, а інше вгорі - з південної сторони. Тоді вийде добра вентиляція за рахунок різниці тиску, сили вітру. Цей же режим вентилювання називається, як відомо, протягом. Вам це треба? Провітрювання також найефективніше в холодну пору року, а в теплий час якраз навпаки - малоефективне.

А ось, що відбувається при відкритті вікна в одній кімнаті (на малюнку показаний випадок відсутності сильного вітру на вулиці).
Взимку поблизу вікна температура швидко знижується майже до нульової відмітки, тоді як в іншому кінці кімнати може залишатися ще "тепло". Найцікавіше, що Ви, ймовірно, в тому кінці і будете знаходитися, замість того, щоб мерзнути під вікном, хоча повітря інтенсивно освіжається саме в привіконному просторі.
Звичайно, рано чи пізно все рівномірно перемішається і майже рівномірно охолодиться. Хочете користуватися таким способом? 

А от як можна зробити 

Свіже повітря подається через пристрій припливної вентиляції, що містить фільтри і нагрівачі, встановлені таким чином, що тепловий баланс не міняється. Тобто, на роботу системи опалювання вентиляція не робить абсолютно ніякого впливу.  

Економічність

Тепло для нагріву повітря відбирається від системи теплопостачання водяного опалювання. Завдяки цьому вентиляція виходить дуже економічною. У випадку якщо Ваш котел працює на магістральному газі, він споживатиме додатково приблизно 1 м.куб. газу за добу для забезпечення енергією припливного вентиляційного вузла (0,3-0,6 кВт потужності).

Автоматичне управління вентиляцією

  Вентиляція і опалювання за визначенням - незалежні системи з незалежним управлінням. Мається на увазі, звичайно, грамотно сконструйована і змонтована система вентиляції, що подає заздалегідь підігріте до кімнатної температури повітря.

Тоді вибір будь-якого з режимів роботи системи вентиляції ніяк не позначається на роботі системи опалювання.

 Єдине місце, де вони зв'язані технічно, але не в сенсі управління - це підігрів повітря теплоносієм системи опалювання. Ця особливість - незалежність систем - дозволяє запропонувати недорогі і ефективні рішення для системи управління вентиляцією.

 

Вентиляція і кондиціонування

 

Чи потрібно інтегрувати ці системи?

З чого складається комфортна атмосфера в будинку?
Вентиляція і кондиціонування - це, власне, "два джерела і дві основні частини" якісного повітря в будинку. 

Спочатку потрібно визначитися з термінами.

Вентиляція - це "провітрювання", тобто забезпечення зміни повітря в приміщенні повітрям із зовнішнього середовища.

Кондиціонування -це зміна параметрів повітря усередині приміщення (сухіше, більш вологе, тепліше, холодніше).
Розберемося докладніше, наскільки потрібно об'єднувати систему вентиляції і систему кондиціонування.

Розглянемо окремі випадки:

Спальня, житлова кімната, вітальня. Тут бажано підтримувати середній рівень вологості. 
Літо, помірна температура і вологість на вулиці - середній рівень вентиляції (близько 20-40 м3 за годину на приміщення) гарантовано знижує рівень вуглекислого газу до норми. Вологість лише на 1-3% перевищуватиме вологість повітря на вулиці. Тобто, ніяких спеціальних засобів для кондиціонування не потрібні.
Якщо у Вас багато людей в одній кімнаті - збільшіть вентиляцію у вітальні до 70-150 м.куб за годину - і повітря залишиться свіжим. 

Літо, висока температура на вулиці при середній або високій вологості. У деяких приміщеннях в цих умовах потрібне охолоджування. Як правило, не у всьому домі, а в приміщеннях, розташованих в південній частині будівлі. В цілому, все залежить від багатьох параметрів конструкції будинку, тому в різних будинках при однаковій температурі на вулиці умови абсолютно різні. Але найймовірніше, що для цього сезону корисно мати 1-3 кімнатних спліт-кондіционера або канальний кондиціонер, що обслуговує частину приміщень. Вентилювати сильно не треба - повітря подається тільки для дихання людей. Чим менший рівень вентиляції, тим меньша потужність кондиціонера (кондиціонерів). У цьому режимі не вентиляція, а кондиціонери знижують рівень вологості в приміщенні. "Зайва" волога конденсується на теплообмінниках кондиціонерів і видаляється з внутрішніх блоків за допомогою дренажних систем.

Літо, висока вологість на вулиці при помірній температурі (ситуація нетипова, у нас "сильно парить" саме в жарі). Щоб не "липнути" в будинку до всього, потрібно знову-таки мати кондиціонер і включити його в режим осушувача. У цьому режимі кондиціонер охолоджує повітря, осушує його, а потім знову підігріває до кімнатної температури. Чим більше Ви вентилюєте приміщення, тим більше навантаження на кондиціонери, що конденсують водяну пару з повітря.

Осінь, весна. У "м'якому" режимі працює опалювання. Вентиляція працює в максимальному режимі.
Зима. Легко пересушити. Не потрібна сильна вентиляція, якщо в будинку мало людей. Якщо потрібний великий повітрообмін, доведеться зволожувати повітря.

Кухня, ванна кімната    Тут основне технічне питання - збереження нормальної вологості при періодичних випаровуваннях води.

    Рішення полягає в тому, щоб обзавестися пристроєм видалення вологого повітря (грубо кажучи, вентилятором) досить високої продуктивності. Для кухні - до 300 м.куб за годину, для ванної кімнати - до 200 м.куб за годину.

    До речі, встановлена над плитою стандартна "витяжка", в тому випадку, якщо вона змонтована як засіб видалення повітря на вулицю, стає істотним елементом системи вентиляції в будинку. Звичайно, важливо, щоб це був не єдиний канал видалення повітря з приміщення.
    А ось "витяжка" над плитою, встановлена в конфігурації "фільтр" (тобто викиду повітря знову в атмосферу кухні) є абсолютно безглуздим приладом, - фільтр достатньо швидко забруднюється і ефективність такої "витяжки" наближається до нуля.

     Витяжні вентилятори на кухні і у ванні включаються вручну і вимикаються по таймеру, або включаються датчиком вологості. Добре, якщо система одночасно з цим збільшить на цей період потужність припливної вентиляції.
    Ще яке-небудь кондиціонування (охолоджування) в цих приміщеннях недоречно. 

Сауна, басейн.Тут вже, як правило, без осушувачів та вентиляції не обійтися. Хоча взимку можна використовувати активну вентиляцію як спосіб осушення повітря.
ВИСНОВОК:
1. Ні у яких випадках не вимагається великої витрати повітря в системі вентиляції, окрім, мабуть, кухні, і басейну, якщо він у Вас є.
2. Якщо Вас немає в будинку, вентилювати його в цей час немає сенсу (знову-таки, окрім басейну).
3. Не потрібно монтувати складну вентиляцію. Підходячи вибірково до вирішення питань вентиляції і кондиціонування, можна сильно зекономити.
4. Невелика система вентиляції у поєднанні з 2 спліт-кондиціонерами здатна повністю забезпечити проживаючих людей в 250-метровому котеджі якісним мікрокліматом в 98% випадках.
5. Роздільна система вентиляції і кондиціонування дуже некапризна, і недорога в обслуговуванні. 

Залишити коментарій