Що таке конвекційний електроконвектор

Розмістив admin 05/10/2017 0 Коментарії

Бажання зробити будинок або квартиру затишним і теплим куточком змушує шукати альтернативи стандартним методам обігріву. Центральне опалення не завжди витримує критику (особливо в панельних будівлях), а облаштування індивідуальної системи не всім по кишені. Зате можна використовувати один або відразу кілька електроконвекторів — це ефективне і доступне по ціні рішення. Вибір  опалювальних приладів дуже великий, тому, навіть самий вибагливий користувач зможе знайти підходящий.

Знайомтеся, конвекційний електроконвектор!

Конвектор — це конструкція, що складається з радіатора-теплообмінника і регулятора температури і нагрівального елемента у вигляді керамічної планки з провідником високого опору всередині або спеціального сплаву. Все це поміщається в захисний кожух, який одночасно виконує і декоративну функцію.

Завдяки високому ККД і рівню безпеки, допускається використання в будь-якому типі приміщень: в офісах, житлових будинках, в кімнатах з підвищеною вологістю (ванні, наприклад). Нерідко їх вибирають для складів, особливо на території, де повинен дотримуватися особливий температурний режим.

З допомогою електричного конвектора опалення приміщення швидко прогрівається до потрібної температури. У заміських будинках і на дачах ці прилади стають частиною повноцінної опалювальної системи. Вона дозволяє оперативно включати або вимикати обігрів різних кімнат, регулювати температурний режим та ін.

 

Кілька слів про термостати

Регулятор температури — один з найважливіших елементів пристрою. Він служить для встановлення потрібного режиму і гнучкого налаштування процесу опалення.
Буває двох типів:

Механічний — у вигляді ручки, при повороті якої встановлюється певна температура. Вмикання і вимикання супроводжується характерним клацанням. 

Електронний варіант коштує дорожче, зате в експлуатації прилад з таким регулятором більш економний. Температура задається з точністю до десятих часток градуса. Передбачені і стандартні режими: нічний, автономний або ощадливий для підтримки стабільного мікроклімату.

Підсумок: з вадами механіки можна миритися, але електроніка вигідніше і зручніше.

 

Як це працює?

Обігрівач працює завдяки принципу конвекції: холодне повітря опускається вниз, через спеціальну решітку потрапляє до теплонагрівального елементу, а потім подається в кімнату.

Температура захисного кожуха конвектора не перевищує 60-70 градусів, що виключає можливість випадково обпектися або влаштувати пожежу через близьке розташування до стіни або інших предметів.

Нагрівальний елемент не контактує з повітряними масами безпосередньо, тому не спалюється пил і кисень. Виходить, що повітря весь час залишається свіжим, з відносно стабільним рівнем вологості. 

 

Елекроконвектор чудово справляється з такими функціями. 

Серед очевидних плюсів є:

-  швидкий обігрів приміщення, високе ККД майже дорівнює 100%;

-  відсутність пересушування повітря;

-  можливість застосування в якості альтернативної системи опалення;

- захист від різкого перепаду потужності в системі;

-  висока пожежобезпечність із-за порівняно низької температури задньої стінки.

-  функція автоматичного вимкнення у разі накриття сітки для виходу гарячого повітря або перекидання каміна.

-  опалення конвекторами організовується простіше і дешевше, ніж установка індивідуальної опалювальної системи або настінних радіаторів.

 

Як вибрати?

Насамперед, необхідно визначитися з рівнем потужності. Цей параметр залежить від площі, що підлягає опаленню. В середньому на обігрів 1 кв. м. йде 100 Вт, так що для кімнати в 10-15 кв. м і висотою стелі до 3 м вистачить апарата, розрахованого на 1000 Вт.

На практиці краще мати певний «запас» для можливості регулювання температурного режиму. Крім того, в одній кімнаті допускається використання відразу декількох конвекторів: можна підсумувати їх потужність.

При наявності теплоізоляції, витратиться набагато менше енергії.

 

Що в підсумку?

Виходить, що ідеальний зразок електричного конвектора опалення з терморегулятором — це виріб з надійним нагрівальним елементом, плавним регулюванням температури, настінним кріпленням, таймером (в ідеалі) і датчиком перекидання, деактивуючий обігрівач.

Добре, якщо в комплекті заздалегідь передбачені болти для настінного кріплення та ніжки, щоб при нагоді використовувати апарат, як підлоговий камін. Ще краще, якщо все це доповнюється захисними елементами від перегріву і замерзання і, звичайно, пультом, щоб керувати обігрівом всього будинку було якомога простіше!

Залишити коментарій