Основні функції кондиціонера

Розмістив admin 26/05/2017 0 Коментарії Кондиціювання,

 

Для управління усіма сучасними кондиціонерами використовується інфрачервоний пульт з рідкокристалічним дисплеєм, що дозволяє встановлювати режим роботи спліт-системи, бажану температуру повітря, програмувати таймер на включення / вимикання кондиціонера і т.п. Як правило, за кількістю функцій кондиціонери економ-класу мало відрізняються від моделей верхньої цінової категорії. Причина такої уніфікації в тому, що для реалізації додаткових можливостей не потрібно змінювати або ускладнювати конструкцію кондиціонера, досить тільки перепрограмувати мікроконтролер, який керуює роботою кондиціонера і додати кнопки на пульт дистанційного керування.

 

Завдяки цьому виробники можуть без особливих витрат додавати в кондиціонери нові режими роботи або додаткові функції і успішно будувати на їх основі свої рекламні кампанії. В результаті, з точки зору споживчих можливостей, різниця між кондиціонерами різних цінових груп часто відсутня. Рідше зустрічаються функції, які дійсно призводять до подорожчання кондиціонера, оскільки їх реалізація вимагає зміни його конструкції. Наприклад, вбудований датчик руху дозволяє економити електроенергію, а датчик температури в пульті управління дозволяє підтримувати задану температуру не в районі внутрішнього блоку, а там де знаходиться пульт. Наскільки ці функції необхідні і чи варто заради них переплачувати за кондиціонер вирішувати вам.

 

Основні режими і функції кондиціонерів:

 

Охолодження і Обігрів (для «теплих» моделей). Основні режими роботи кондиціонера, для кондиціонування і обігріву приміщень.

   

Вентиляція. Режим роботи, при якому працює тільки вентилятор внутрішнього блоку, без включення компресора. Використовується для рівномірного розподілу повітря по приміщенню і може використовуватися, наприклад, взимку, коли тепле повітря від обігрівачів та батарей центрального опалення накопичується під стелею, а підлога залишається холодною.

 

Автоматичний режим. В цьому режимі кондиціонер сам керує вибором режиму роботи (Охолодження, Обігрів або Вентиляція) для підтримки комфортної температури.

 

Осушення. У режимі осушення кондиціонер зменшує вологість повітря. Взагалі, осушення повітря завжди супроводжує його охолодження. Тепле повітря стикається з холодним теплообмінником (радіатором) внутрішнього блоку, в результаті на теплообміннику конденсується волога, яка відводиться через дренажний шланг. На цьому ж принципі працюють всі сучасні осушувачі повітря. Тому в режимі осушення кондиціонер працює так само, як і в режимі охолодження, тільки температура повітря в приміщенні знижується не більше, ніж на 1 ° С.

 

Очищення повітря. Для очищення повітря, перед теплообмінником внутрішнього блоку, встановлюють один або кілька фільтрів. Основний фільтр кондиціонера, який призначений для очищення повітря від великого пилу (так званий, фільтр грубої очистки). Цей фільтр являє собою звичайну дрібну сітку і захищає не стільки мешканців, скільки нутрощі кондиціонера. Для того, щоб очистити цей фільтр, досить тільки промити його в теплій воді. Додаткові фільтри (так звані, фільтри тонкого очищення) призначені для очищення повітря від дрібних частинок пилу, диму, пилку рослин. Спліт-системи можуть комплектуватися різними фільтрами тонкого очищення - вугільним (усуває неприємні запахи), електростатичним (затримує дрібні частинки) і іншими.

 

Установка температури. Для режимів Охолодження і Обігрів можна управляти температурою повітря з точністю до 1 ° С, в діапазоні від 16-18 до 30 ° С. Зазвичай датчик температури встановлюється у внутрішньому блоці кондиціонера, але деякі моделі мають додатковий датчик, вбудований в пульт дистанційного керування (функція «I Feel»). У ряді моделей також є вбудований у внутрішній блок дистанційний інфрачервоний термометр, що дозволяє вимірювати температуру навколишніх поверхонь (функція «I See»).

 

Швидкість вентилятора. Вентилятор внутрішнього блоку може обертатися з різною швидкістю, відповідно змінюючи кількість повітря, яке проходить через внутрішній блок (цей параметр називається продуктивність по повітрю або «прокачування» кондиціонера і вимірюється в м³ / год). Зазвичай вентилятор має від 3 до 5 фіксованих швидкостей плюс автоматичний режим. В автоматичному режимі швидкість вентилятора вибирається виходячи з поточної і заданої температури - чим більше поточна температура відрізняється від заданої, тим вище швидкість вентилятора.

 

Напрямок повітряного потоку. Напрямок повітряного потоку, створюваного внутрішнім блоком, може регулюватися по вертикалі за допомогою горизонтальних пластин (жалюзі), що мають 5-7 фіксованих положень. В режимі охолодження потік зазвичай направляють горизонтально, уздовж стелі, щоб холодне повітря не потрапляло на людей. У режимі ж обігріву, потік повітря направляють вниз, оскільки гаряче повітря легше холодного і піднімається вгору. Крім цього, жалюзі можуть автоматично гойдатися вгору-вниз, рівномірно розподіляючи потік повітря по приміщенню. У деяких моделях кондиціонерів є автоматичні вертикальні жалюзі, що регулюють потік повітря в горизонтальному напрямку. Якщо такий кондиціонер оснащений датчиком присутності людей, він може автоматично направляти холодне повітря в бік від людини.

 

Таймер на включення і виключення. За допомогою 24-годинного таймера можна встановити час автоматичного включення і виключення кондиціонера, наприклад, можна включати кондиціонер за годину до повернення з роботи.

 

Нічний режим. Після включення цього режиму кондиціонер встановлює мінімальну швидкість вентилятора (для зменшення шуму) і плавно підвищує (в режимі охолодження) або знижує (у режимі обігріву) температуру на 2-3 градуси протягом декількох годин. Вважається, що такі температурні умови оптимальні для сну. Через 7 годин після включення цього режиму кондиціонер вимикається.

Залишити коментарій