Що таке коефіцієнт енергоефективності EER / COP і SEER / SCOP?

Розмістив admin 09/09/2019 0 Коментарії

При покупці кондиціонера одним з важливих показників, на який слід обов'язково звернути увагу, є споживання енергії. Показник позначений як клас енергоефективності кондиціонера. Тому важливо знати, що це таке і які показники бувають. Поінформованість в даному питанні дозволить користувачам купувати більш економічно рентабельні моделі відповідно до особистих потреб.

Що таке коефіцієнти енергоефективності? По суті робота кондиціонера заснована на споживанні електричної енергії та виробленні холодильної або теплової потужностей. Виходячи з цього, можна зробити висновок, що мета заснована на досягненні найвищої позначки продуктивності, при цьому задіявши найнижчий відсоток енергоспоживання. Кондиціонер повинен видавати максимум своєї потужності при мінімумі витрат.

А значить, кожен показник енергоефективності означає співвідношення потужності до споживаної енергії. Варто врахувати, що і продуктивність холоду і використовувана потужність безпосередньо залежні від експлуатаційних обставин: показники температури навколишнього середовища, приміщення. Саме потреба контролювання фактичних режимів продуктивності і стала мотивуючим фактором до утворення різних показників енергетичної ефективності.

Коефіцієнти енергоефективності EER і COP

 EER - індекс енергетичної ефективності при роботі на охолодження. Позначає відношення холодопродуктивності (Qх) при найвищому навантаженні до використовуваної потужності (Nвик). Визначається формулою: EER = Qх / Nвик.

COP - індекс енергетичної ефективності при роботі на обігрів. Позначає співвідношення виробленої енергії тепла (Qт) при повному навантаженні до споживаної потужності (Nвик). Визначається формулою: COP = Qт / Nвик. Варто відзначити, що показник COP вищий, ніж EER. Це можна пояснити тим, що компресор в процесі роботи має властивість нагріватися, таким чином він віддає фреону додаткову кількість тепла. Це призводить до того, що обладнання виробляє більше теплого повітря, ніж холодного. Щоб здійснити заміри, були введені наступні температурні показники повітря зовні: + 35 ° С для охолодження і + 7 ° С для обігріву. Процес виміру виконувався на максимальному режимі роботи обладнання. Ця дія виявила кілька недоліків: температурні показники не відобразили фактичних експлуатаційних умов систем в Європі; позитивні сторони обладнання з інверторним керуванням залишалися непоміченими. А тому покупці залишалися обізнаними, що системи з інверторним приводом компресора більш енергоефективні. Візьміть на замітку, що деякі продавці, бажаючі нажитися на обмані, використовують незнання покупців і можуть представляти коефіцієнт COP замість EER. Тому знати особливості кожного показника дуже важливо, щоб не попастися на гачок нечесних продавців.

Нові коефіцієнти енергоефективності SEER і SCOP

Для компенсації наведених вище показників EER / COP були введені нові параметри сезонної енергоефективності SEER і SCOP. Дані коефіцієнти визначають річне споживання енергії і вироблене за даний термін кількість тепла і холоду.

SEER - сезонний коефіцієнт енергоефективності системи в режимі охолодження. SCOP - сезонний коефіцієнт продуктивності системи в режимі нагріву. Ці індекси дають можливість провести порівняльний аналіз спліт-систем в діючих обставинах, не вдаючись до лабораторних досліджень.

ESEER - Європейський показник сезонної енергоефективності. Дозволяє оцінити середнє значення холодильного коефіцієнта при неповному навантаженні по чотирьом робочим режимам (1,2,3,4) визначений організацією ЕВРОВЕНТ - однією з основних органів європейської сертифікації кліматичного і холодильного устаткування. ESEER - це середнє значення величин холодильного коефіцієнта на різних робочих режимах, зважене за часом роботи.

ESEER = EER1x3% + EER2x33% + EER3x41% + EER4x23%

Навантаження, %

Температура повітря, °С

Холодильний коефіцієнт

Робочий час,%

100

35

EER1

3

75

30

EER2

33

50

25

EER3

41

25

20

EER4

23

 

 

Звідси видно, що при 100% завантаженні кондиціонер працює всього 3% часу, при 75% завантаженні - 33% часу, при 50% завантаженні - 41% часу, при 25% завантаженні - 23% часу від загального часу роботи за сезон. З огляду на все вищесказане, можна підсумувати, що коефіцієнти енергетичної ефективності SEER і SCOP більш точно відображають реальну картину експлуатації кліматичного обладнання протягом року в умовах різного клімату.

Чому інверторні кондиціонери найбільш енергоефективні?

Інверторний або НЕ інверторний ... Якому типу віддати перевагу, враховуючи показники енергоефективності? Інверторні спліт-системи мають відмінну рису в порівнянні з традиційними моделями.

Справа в тому, що таке обладнання дозволяє змінювати частоту обертання двигуна компресора. А це означає, що продуктивність пристрою може змінити показники, залежно від експлуатаційних умов. Якщо говорити про звичні для всіх спліт-системи - не інверторні, то в момент досягнення встановленої температури компресор відключається. У той же час, при таких же умовах, інверторні знижують продуктивність до мінімально допустимої позначки. Як результат, знижуються витрати на електрику, збільшується точність підтримки заданої температури. Якщо говорити мовою цифр, наприклад, коефіцієнт EER інверторних систем досягає показників 4-5, а використання електрики (в порівнянні з традиційними моделями) стає менше на 40%. Разом з цим позначається широкий ряд переваг кондиціонерів з інверторним керуванням: тривалий і безпроблемний експлуатаційний термін компресора, безшумна робота, швидке охолодження / нагрів, екологічно чистий холодоагент, широкий спектр температурного режиму.

А значить, купуючи кліматичне обладнання, обов'язково враховуйте ці показники, тоді придбання виправдає всі ваші очікування.

Залишити коментарій