Чистка кондиціонера.

Розмістив admin 09/02/2018 0 Коментарії

Як часто треба чистити кондиціонер і що таке сервісне обслуговування?

Всі сучасні кондиціонери обов'язково оснащені фільтрами очищення повітря. Вони являють собою дрібну сітку, яка захована під передньою панеллю внутрішнього блоку кондиціонера. Фільтри кондиціонера призначені для затримання дрібнодисперсного повітряного пилу і захисту від нього радіатора випарника кондиціонера. В процесі експлуатації кондиціонера необхідно проводити чистку фільтрів внутрішнього блоку. Для цього не обов'язково запрошувати фахівців сервісної служби, цю не складну процедуру Ви цілком можете виконувати самостійно.

Як часто? - У міру забруднення. Все залежить від типу приміщення і інтенсивності експлуатації кондиціонера. У квартирі, як показує практика, - два рази на місяць при використанні кондиціонера кожен день в літній період. Чистка фільтрів є звичайною гігієнічною процедурою для Вашого кондиціонера, а не плановим сервісним обслуговуванням.

Фільтр кондиціонера до і після чистки

 

Сервісне обслуговування кондиціонера

Сервісне обслуговування кондиціонера - це комплекс професійних робіт, який виробляють фахівці, шляхом своєчасної діагностики та профілактики спліт-системи.

Для сервісного обслуговування кондиціонера використовується цілий ряд різних вимірювальних приладів і спеціальні професійні інструменти (зокрема, манометрична станція, Чеккер, амперметр і ін.). Необхідність проведення планових сервісних робіт викликана як особливостями конструкції спліт-системи, так і умовами, в яких вона працює.

Значні обсяги повітря, що проходять через теплообмінники, розташовані у внутрішньому і зовнішньому блоках кондиціонера, призводять до їх забруднення. Тополиний пух, пил, гар, зміг, сміття забивають простір між ребрами теплообмінників, це призводить не тільки до погіршення ефективності роботи, а й відмов роботи спліт-системи. Забруднене кондиціонер споживає більше електрики, стає гучніше, ресурс його роботи зменшує.

Крім цього, наявність різьбових з'єднань і кранів зовнішнього блоку, збільшують ймовірність витоку холодоагенту. Погіршення параметрів роботи кондиціонера через витік фреону відбувається досить повільно і тому непомітно для споживача, що в результаті може привести до повної відмови системи і дорогого ремонту.

Здоров'я людей, які нехтують обслуговуванням кондиціонерів, піддається великій небезпеці. Під загрозою знаходиться не тільки здоров'я алергіків і астматиків (вони, до речі, запросто можуть отримати зовсім неприємні ускладнення своєї хвороби), але і людей, абсолютно не схильних до такого роду недугам. Адже пил, в сукупності з вологим середовищем кондиціонера, є найвеличнішою середовищем для розмноження різного роду бактерій, вірусів і навіть пилових кліщів.

Щоб залишитися в стороні від цих неприємних наслідків, необхідно проводити сервісне обслуговування як мінімум один раз на рік.

Приклади наслідків відсутності планового сервісного обслуговування:

забитий теплообмінник зовнішнього блоку кондиціонера

спори грибка на внутрішньому блоці кондиціонера

 

Своєчасні чистка і сервісне обслуговування Вашого обладнання - це вигідна і розумна економія а так само гарантія приємної і довгої роботи Вашого кондиціонера! Замовте наших спеціалістів для отримання якісного обслуговування Вашого обладнання. Сервісний центр Ліка Комфорт +380503724642. Більш детальну інформацію Ви можете отримати тут. 

Залишити коментарій