Обігрів кондиціонером взимку:на скільки це виправдано

Розмістив admin 15/11/2019 0 Коментарії

Кондиціонер (спліт-систему) можна використовувати не тільки для охолодження повітря в приміщеннях, але і для його нагрівання, тобто цей агрегат цілком може виступити опалювальним приладом. При цьому опалення кондиціонером обгрунтовано економічно, а в багатьох випадках може бути навіть вигідніше, ніж облаштування стандартних систем опалення.

Опалення кондиціонером: ваші вигоди

Візьмемо, наприклад, міжсезоння (рання весна - пізня осінь). У приватному будинку або котеджі зовсім не обов'язково запускати основну систему опалення. Для підтримки комфортного температурного режиму досить включити спліт-систему на обігрів в тій кімнаті, де ви знаходитесь. Робота кондиціонера на обігрів актуальна і для міських квартир, де початок і кінець опалювального сезону не завжди збігаються з встановленням теплої погоди на вулицях. Можна, звичайно, заперечити, мовляв, для таких випадків існують електрообігрівачі та масляні радіатори.

Однак нагадаємо, що системи кондиціонування, в силу особливостей свого функціонування, завжди віддають в рази більше потужності, ніж споживають. Стандартний електрообігрівач на кожен споживаний кВт електроенергії у вигляді тепла віддає 0,8-0,9 кВт. У той же час, обігрів приміщень кондиціонером дозволяє отримувати з одного кВт електроенергії 2-3 кВт тепла, а в спеціалізованих моделях - до 5 кВт!

Слід зазначити, що наведені показники коректні для температурних режимів не нижче -5 ° C. Побутові спліт-системи в більшості своїй випускаються саме в розрахунку на те, що кондиціонер не буде працювати на обігрів при температурах нижче за цю позначку. Справа в тому, що системи кондиціонування перетворюють ( «забирають») тепло з зовнішнього повітря. Якщо ж за вікном -10 ° C, то, відповідно, і взяти це тепло нізвідки.

Крім того, при дуже низьких температурах можуть спостерігатися проблеми з обмерзанням зовнішнього блоку, замерзанням конденсату і зміною фізичних властивостей використовуваного хладагента. Пам'ятайте: якщо ви вирішили купити спліт-систему без додаткових «зимових» опцій, використовувати її для опалення рекомендується при температурі на вулиці не нижче -5 ° C!

Опалення кондиціонером при низьких температурах

Так що ж, можливість використовувати кондиціонер в якості опалювального приладу актуальна тільки для міжсезоння? Ні в якому разі! Сучасні системи кондиціонування ефективно обігрівають приміщення і при -25 ° C! Існує два варіанти забезпечити обігрів кондиціонером при низьких температурах: Встановити зимовий комплект - спеціальну систему, яка регулює швидкість обертання вентилятора для запобігання замерзання зовнішнього блоку. Крім того, зимовий комплект кондиціонера виключає замерзання дренажу і компресорного масла. За допомогою модернізації агрегату вдається уникнути більшості проблем і збільшити температурний діапазон роботи кондиціонера взимку на обігрів в середньому до -15 ° C.  

Зимовий кондиціонер.

Провідні виробники розробили спеціалізовані моделі для регіонів з переважанням низьких температур. Зимові спліт-системи з тепловими насосами, подібні  Cooper&Hunter - Icy Inverter II CH-S12FTXTB2S-W (WI-FI), або Electrolux - Viking Inverter EACS/I-09HVI/N3 наприклад, мають вбудовані технології підігріву і захисту від замерзання, що дозволяють їм ефективно функціонувати в режимі обігріву, навіть коли за вікном до -30 ° C! Таким чином, ми з'ясували, що опалення кондиціонером можливо, і навіть дуже вигідно. Наостанок ще раз уточнимо основні переваги кондиціонерів в якості опалювальних приладів:

  • Немає необхідності в монтажі окремих опалювальних систем.
  • Кондиціонер не треба «консервувати» на зиму.
  • Доступний енергоносій - електрику.
  • Мінімальне втручання в інтер'єрне оформлення приміщення.
  • Не потрібні дозволи та погодження, як, наприклад, з газовим опаленням.
  • Можлива точна коректування температурного режиму.
  • Управління роботою кондиціонера дуже просте і виконуються з пульта дистанційного керування.
  • Нарешті, система опалення на основі кондиціонера обійдеться набагато дешевше загальноприйнятих аналогів і в процесі монтажу, і в ході експлуатації.

​Ліка Комфорт,живіть з комфортом!

Залишити коментарій